Skip to content
Materiaal
Koepellagen
Kleur

Lichtkoepel 80×130

Lichtkoepel 80×130

Een veel verkochte rechthoekige lichtkoepel voor lichtinval in het platte dak. De dagmaat van de lichtkoepel is 80×130 en met een bijpassende opstand wordt het gat in het dak beneden 100×150. Een mooie verhouding van 2:3. In deze categorie zijn alle lichtkoepels 80×130 te vinden:

Een rechthoekige lichtkoepel 80 x 130

De dagmaat is bij het bestellen van een lichtkoepel van essentieel belang. De dagmaat dient niet verward te worden met de daksparing van de opstand. De dagmaat is de lichtmaat. De maat waardoor het licht dus daadwerkelijk naar binnen valt. Zo hoog mogelijk in de opstand de binnenmaat gemeten.

Is het niet mogelijk om de maat van binnenuit te meten, kan er met de buitenmaat gewerkt worden. De standaard is dagmaat + 16cm is buitenmaat. Is het een lichtkoepel met een buitenmaat van 96×146? In dat geval kunnen we spreken van een lichtkoepel 80 x 130.

Ander formaat nodig?

Ben je tot de conclusie gekomen dat 80×130 toch niet het ideale formaat is, maar wil je toch graag een rechthoekige lichtkoepel? Neem dan eens een kijkje bij onze andere formaten die uiterst populair zijn:

Er is dus altijd wel een geschikt formaat koepel voor jouw situatie. Ook als je op zoek bent naar een vierkante lichtkoepel zit je bij ons helemaal goed. Twijfel je over de perfecte dagmaat? Lees dan onze blog: Welke dagmaat kies ik voor mijn lichtkoepel. Toch liever persoonlijk contact? Neem dan contact op met onze klantenservice.

Een niet te breken lichtkoepel 80×130

Robuustheid en veiligheid een wens? Kies dan voor een lichtkoepel 80×130 in polycarbonaat uitvoering. Polycarbonaat is een onovertroffen slagvast materiaal. In principe kan met een hamer op de polycarbonaat lichtkoepel geslagen worden zonder dat deze kapot gaat. Belangrijk als er hoge bomen in de omgeving staan of dat de lichtkoepel op een dakterras wordt geplaatst.

Een acrylaat lichtkoepel is nog steeds verreweg de meest verkochte uitvoering lichtkoepel. De acrylaat dakkoepels hebben een gunstige prijs kwaliteit verhouding en zijn zeer betrouwbaar. Daarbij is acrylaat nog steeds 25 keer sterker dan glas van dezelfde dikte, waardoor de lichtkoepels zeker hagelbestendig zijn.

Een lichtkoepel 80×130 met goede isolatiewaarde

De groeiende vraag naar isolatie is ook terug te zien in de vraag naar lichtkoepels bij DaglichtDirect.nl. Voorheen was een dubbelwandige koepel al voldoende. Tegenwoordig wordt er steeds meer gevraagd naar drie of vierwandige lichtkoepels.

Enkelwandige lichtkoepels kunnen alleen toegepast worden in carports of overkappingen waar minstens één wand geopend is. Wanneer alle wanden gesloten zijn is minimaal een dubbelwandige lichtkoepel op zijn plaatst. Bij een enkelwandige lichtkoepel treedt condensatie op.

Hoe beter de ruimte geïsoleerd moet worden hoe meer wanden er aan de lichtkoepel toegepast dienen te worden. Elke wand realiseert een extra ruimte met stilstaande lucht. Stilstaande lucht isoleert en zodoende isoleert de lichtkoepel beter.

Een lichtkoepel 80×130 voor een privacy gevoelige ruimte

Lichtkoepels zijn er in twee verschillende kleuren. Waarbij opaal doorgaans toegepast wordt op privacy gevoelige ruimtes. Badkamers en slaapkamers vragen niet om inkijk en zodoende wordt een ondoorzichtige opalen lichtkoepel 80×130 toegepast.

Is naar buiten kijken en optimale lichtinval gewenst dan is er de keuze voor een glasheldere lichtkoepel. Ondanks dat een opalen lichtkoepel niet doorzichtig is, is de lichtopbrengst erg hoog.

Voordelig een 80×130 lichtkoepel kopen bij DaglichtDirect

Of je een particulier bent op zoek naar een losse lichtkoepel of juist een zakelijke klant die op zoek is naar meerdere lichtkoepels maakt bij DaglichtDirect niet uit. Wij hanteren voor iedereen scherpe prijzen. Zakelijke klanten profiteren echter wel van een vaste korting zodra ze een zakelijk account hebben aangemaakt. Particulieren hebben ook de mogelijkheid om een eenmalige korting te ontvangen door zich in te schrijven voor onze nieuwsbrief.

lock Veilig betalen bij DaglichtDirect

Back To Top

Dagmaat

De dagmaat is de maat aan de binnenkant van de bovenkant van de opstand.

Koepellagen

De isolatiewaarde van de lichtkoepel is afhankelijk van het aantal lagen. Hoe meer lagen hoe hoger de isolatiewaarde.

Materiaal

Acrylaat is 25x sterker dan glas. Polycarbonaat 250x.

Kleur

Glashelder = Transparant. Opaal = Melkwit.

Hulp/advies nodig?
We helpen je graag!
Kenny
Steven
Ontvang het beste advies!
Je kunt ons alles vragen
Winkelwagen

Your cart is empty.